Yayınlanmamış Haberler İçin Yayın Yasağı Talep Etmişti: Vali Yardımcısına Cinsel Taciz Davası

Kendisiyle ilgili yayınlanmamış haberlere ‘kaos oluşturabilir’ gerekçesiyle yayın yasağı talep eden Kırşehir Vali Yardımcısı Alper Balcı’ya taciz sebebiyle dava açıldı. Balcı için hazırlanan iddianamede, ölüm tehditleri de yer aldı.

Kırşehir’de vali yardımcısı olarak göre yapan Alper BalcI’ya eski görev yeri olan Eskişehir’de 2022 yılında bir kadını taciz ettiği gerekçesiyle dava açılmış, ancak mahkeme yeterli delil olmadığı için takipsizlik kararı vermişti.

Vali yardımcısı Alper Balcı, bu karar sonrasında ilginç bir talepte bulunarak kendisi hakkında yayınlanmamış haberler için yayın yasağı istemişti.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Balcı hakkındaki yüksek mahkemeye “cinsel taciz ve tehdit” soruşturmasının kapatılmasına yönelik itiraz edildiği ortaya çıktı. Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, “Kadına karşı tehdit ve cinsel taciz” suçlarına dair yazışmalara ilişkin ekran görüntüleri bulunduğunu belirterek itirazı kabul etti.

Vali yardımcısı Alper Balcı hakkında düzenlenen iddianamede, M.Ç.’ye yönelik, “Bu ilişki mezarda biter, senden vazgeçmeyeceğim, Mezarda biter bazı aşklar, eşimsin mezara kadar” ifadelerini kullandığı ve üzerinde Alper Balcı yazan bir silah fotoğrafı gönderdiği belirtildi.

Balcı savunmasında, kendisine iftira atıldığını öne sürdü. İddianamede, Balcı’nın cinsel taciz ve tehdit suçlarını zincirleme şekilde işlediği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x