“Rusya’nın Davosu”nda Putin’in kızları ortaya çıktı

“Rusya’nın Davosu” olarak lanse edilen ve dün başlayan St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu’nda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kızları da uzun bir aradan sonra ortaya çıktı. 

Putin’in iki kızı endokrinolog olan kızı Vorontsova (39) düzenlenen bir oturuma katıldı. Etkinlikte açıklamalarda bulunan Vorontsova’nın Putin’in kızı olduğuna dair bir ifade yer almaması da dikkat çekti. 

Öte yandan Putin’in teknoloji uzmanı olan küçük kızı Katerina Tikhonova da savunma sanayisi üzerine yapılan bir yuvarlak masa toplantısına katıldı. 

Maria Vorontsova

Savaştan önce Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel gibi birçok Avrupalı ismin katıldığı etkinliğe bu yıl Zimbabwe lideri Mnangagwa ve Bolivya lideri Luis Arce gibi isimlerin katıldığı belirtildi. 

Putin’in kızlarının aynı etkinliğe ilk kez katıldığına dikkat çekildi. Tikhonova, Moskova Devlet Üniversitesi’nde genç Rus bilim insanlarını destekleyen bir proje olan Innopraktika’yı yönetirken aynı zamanda başarılı bir rock’n’roll dansçısı olarak da tanınıyor. Vorontsova ise genetik araştırmalarında yer alıyor.

Katerina Tikhonova

İngiliz medyasına konuşan uzmanlar, Putin’in kızlarının uzun süre gölgede kalmalarının normal olduğunu söylerken kızların zaman içinde kamusal alana daha fazla çıkmasının olağan olduğuna dikkat çekti. İngiltere’deki University College London’da Rus siyaseti profesörü olan Dr. Ben Noble, Tikhonova ve Vorontsova’nın 71 yaşındaki Putin’in görevi bırakmasının ardından siyasete hazırlanmadıklarını söyleyerek, “Bu iktidar planlamasıyla ilgili değil, daha çok rejimin doğasıyla ilgili” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x