O açıklamaya kimler imza attı: Alevilerden destek karmaşası

Cumhuriyet Halk Partisi 4-5 Kasım’da 38. Olağan Kurultayı’na hazırlanıyor. Kurultay öncesi parti içinde çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz gün İstanbul’da 185 delege Özgür Özel’e desteğini duyururken bugün ise bir grup milletvekili Ankara’da Kılıçdaroğlu’na destek verdiklerini açıkladı.

Kafaları karıştıran bir açıklama ise sosyal medyada yayıldı. “Cümle Canlara” başlığı ile kaleme alınan ve Kılıçdaroğlu’na destek ifadelerinin yer aldığı metne 7 alevi derneğinin imzası eklendi.

“Primiz Kılıçdaroğlu’nun yanındayız” ifadesinin yer aldığı metin hızla yayılırken açıklamada imzası bulunan Hünkâr Hacı Bektaş Veli Dergahı Postnişini ve Baba Mansur Ocağı kesin bir dille yalanladı.

Hacı Bektaş Veli Dergahı Postnişini Veliyettin Hürrem Ulusoy yaptığı açıklamada “ben böyle bir şeye imza atmadım haberim bile yok. Bizim bu bildiri ile hiçbir ilişkimiz yok. Habersiz saygısızca bizim adımızı yazmışlar” dedi.

Baba Mansur Ocağı Vakfı ise bir açıklama yaparak, “Bizim rızamız olmadan böyle bir açıklama altına adımızı yazarak bizleri siyasetin içinde taraf olarak göstermek isteyenleri kınıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x