Milli oyuncular Avusturya zaferi sonrası konuştu: Ne mutlu Türk’üm diye!

A Milli Takım’da Avusturya’ya karşı takımımızın iki golünü atan Merih Demiral, İsmail Yüksek, Mert Günok ve Kaan Ayhan maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Çok gururlu olduğunu söyleyen Merih Demiral, “Ne mutlu Türk’üm Diyene! Taraftarımız inanılmaz bir atmosfer yaşattı. Çok gururluyum Türk olduğum için. Bütün taraftarımıza teşekkür ediyorum. Maçın oyuncusu ödülünü bütün takım için alıyorum. bunun devamı gelecek.” diye konuştu.

Mert Günok’un son dakikada kurtardığı topla da ilgili konuşan Merih Demiral, ”Mert Abi muhteşem top çıkardı. Bütün arkadaşlarıma helal olsun.” dedi.

İSMAİL YÜKSEK: RÖVANŞI ALDIK

Hazırlık maçında alınan 6 gollü mağlubiyetin rövanşının alındığını kaydeden İsmail Yüksek: “Açık konuşmak gerekirse maçtan önce herkes favori olarak Avusturya’yı görüyordu. Geçen maçtan sonra onlardan alacağımız bir rövanş vardı demiştim. Maça öyle hazırlandık. Verdiğimiz mücadeleyi herkes gördü. Bu takımla gurur duyuyorum. Bu jenerasyona bu yakışırdı. Çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

MERT GÜNOK: DAHA YOLUMUZ UZUN

A Milli Takım’da yaptığı harika kurtarışlarla turun gelmesinde büyük pay sahibi olan Mert Günok, Avusturya maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı değerlendiren Mert Günok, “Konuşmakta zorlanabilirim. Çok güzel bir galibiyet oldu. Duasını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Daha yolumuz uzun. İnşallah sonuna kadar gideceğiz. Bu galibiyet bizi moral olarak üst seviyeye çekti. İnşallah devam edeceğiz.” dedi.

KAAN AYHAN: FAVORİ GÖRÜLMELERİ BİZİ RAHATLATTI

Avusturya’nın favori görülmesinin kendilerini rahatlattığını söyleyen Kaan Ayhan, “Oyuncu profili olarak orta sahada daha iyiyim. Bence özgüvenimizde yükselme oldu. Tüm sevgiye rağmen ülke olarak futbolda baskılı bir toplumuz. Kendimize bazen gereksiz baskı yapıyoruz. Grubu geçerek o baskıyı biraz atmıştık. Avusturya’nın favori görülmesi bizi biraz daha rahatlattı. 6-1’lik maçın da rövanşı oldu.” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x