AK Parti’den Özel-Karagöz görüşmesine ilk yorum: ‘Direnebilme iradesi zayıf’

İçişleri Bakanı Yardımcısı Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, Taha Hüseyin Karagöz ile görüşmesine ilişkin tepkilere verdiği yanıta “Öyle anlaşılıyor ki ‘yumuşama’ sürecine kendi mahallesinde soğuk bakanlara direnebilme iradesi zayıf” yorumunda bulundu.

AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Taha Hüseyin Karagöz ile görüşmesi tepki çeken CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Daha evvel bize söz hakkı tanımış bir isimdi. Ve dün başka siyasilere uğramış; siyasilere uğrarken bizim odamıza da uğradı ve o sırada nikah davetiyesi bıraktı. Kapımıza gelmiş, bu kişiyi kabul etmemek olmaz” açıklamasında bulundu. Özel eleştirilere, “Seveni var, sevmeyeni var. Bizim mahallede makbul bir isim olmayabilir ama bu yerel seçim öncesinde başka pek çok CHP’li belediye başkanını yayınlarına aldı. Ben bunu da dikkate almıştım” yanıtını verdi.

İçişleri Bakan Yardımcısı AK Partili Bülent Turan, Özgür Özel’in açıklamasını eleştirdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Turan şunları kaydetti:

“Keşke “Davetiye bıraktı”, ‘seçim döneminde Chp’lileri de yayına almıştı’ gibi ‘ama’lar kullanmak yerine ‘Anadolu güneşi altında yaşayan her vatandaşımızla görüşürüm’ diyebilseydi.

Öyle anlaşılıyor ki ‘yumuşama’ sürecine kendi mahallesinde soğuk bakanlara direnebilme iradesi zayıf!

Özellikle sosyal medya kutuplaşmayı körüklüyor olsa da toplumsal iletişim ve uzlaşma milletin önemli talebidir. Farklı görüşleri temsil eden ister gazeteci, ister televizyoncu olsun herkesin, bu iletişime katkı veren her adımına, her görüşmesine ‘ama’sız, ‘fakat’sız sahip çıkılmalı. Türkiye 85 milyonu ile güzel…”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x